Miks kasutada värbamisteenust?

Mistahes tegevuse ja otsuse juures on kõige olulisem ja esmasem, küsimus MIKS? Nii ka põhjuste osas miks kasutada välist värbamisabi – värbamisteenust.

Miks siis seda teha kui saab ju ka oma töötajate, tuttavate ja sõprade ringis sõna ringi käima lasta, ise kuulutuse välja panna või Töötukassa poole pöörduda?

Esiteks – kontaktidering. N-ö oma inimeste ring on tahes-tahtmata piiratud ja kontaktid paratamatult ammenduvad kuskilt maalt varem-või-hiljem. See aga ei tähenda, et tööturuI arvestatavad tegijad üldse puuduksid – Teie sõnum lihtsalt ei jõua nendeni. Värbajal on juba oma tööst tulenevalt reeglina rohkem kontakte ja laiem haare. Ning isegi kui veel ei ole, hakatakse seda süsteemselt eesmärgi saavutamiseks looma.

Teiseks – inimlikud-subjektiivsed tegurid. Sõbrad, tuttavad, töötajad võivad soovitada oma head sõpra või tuttavat keda tuntakse küll toreda inimese ja laheda semuna, aga paraku mitte konkreetse spetsialistina või töötajana, kolleegina. Ehk tore inimene ei pruugi olla erialaste teadmiste või suhtumiselt poolest töösse vajalikul tasemel. Teinekord võidakse aga arvestatav tegija omale konkurendi tekkimise kartuses koguni soovitamata jätta. Värbajat sellised tegurid ei piira.

Kolmandaks – kompetents, teadmised. Kuulutuse avaldamine ei pruugi olla ülemäära keeruline, aga see ei taga veel ise-enesest sobiva kandidaadi leidumist, eriti kui vajatav töötaja on tööturul defitsiitne. Teinekord tuleb sobivat töötajat ka muudel, kavalamatel ja/või aeganõudvamatel, viisidel otsida. Pahatihti lepitakse teadmisega, et sobivat inimest nagunii ei leita.

Neljandaks – aeg, suhtlus, rutiinsed tegevused. Keegi peab kandidaatidega ka tegelema! Ka nendega, kes ei sobi, sest nad võivad olla teie kliendid või tulevased koostööpartnerid, rääkimata sobida võivatest kellest parimate väljaselgitamine ei pruugi samuti olla kõige lihtsam ülesanne. Soovitud tulemuse saavutamine nõuab nii aega, teadmisi kui pühendumist. Ettevõtte juhiI on enamasti aga palju muudki vajalikku ja pakilist teha.

Viiendaks… paku välja kommentaarikastis!


 

Värbamisteenuse rahaline aspekt

Oletame, et Teil on vaja tööle võtta töötaja ametikohale mille kuupalgaks olete planeerinud 800 € neto, mis teeb palgafondiks 1360 € (vaata ja katseta palgakalkulaatoris).

Oletame ka, et tegu on mõõdetavat tulu loova ametikohaga, näiteks müügiesindajaga, kelle palgafond moodustab genereeritavast käibest sellise palganumbri puhul 30%. Selliste numbrite põhjal kujuneb tema poolt genereeritavaks käibeks kuus 4533 €.

Loe edasi>>

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!
Translate »