Miks kasutada värbamisteenust?

Mistahes tegevuse üle otsustamisel on kõige olulisem ja esmasem küsimus – MIKS? Nii ka põhjuste osas miks kasutada välist värbamisabi.

Miks siis seda teha kui saab ju ka oma töötajate, tuttavate ja sõprade ringis sõna ringi käima lasta, ise kuulutuse välja panna või Töötukassa poole pöörduda?

Esiteks – kontaktidering. N-ö oma inimeste ring on tahes-tahtmata piiratud ja kontaktid paratamatult ammenduvad varem-või-hiljem. See aga ei tähenda, et tööturul arvestatavad tegijad sootuks puuduksid – teie sõnum lihtsalt ei jõua nendeni. Värbajal on juba oma tööspetsiifikast tulenevalt reeglina rohkem kontakte ja laiem haare. Ning isegi kui veel ei ole, hakatakse seda süsteemselt eesmärgi saavutamiseks looma.

Teiseks – inimlikud-subjektiivsed tegurid. Sõbrad, tuttavad, töötajad võivad soovitada oma head sõpra või tuttavat keda tuntakse küll toreda inimese ja laheda semuna, aga paraku mitte konkreetse spetsialisti või kolleegina. Ehk tore inimene ei pruugi olla erialaste teadmiste või oma suhtumiselt poolest töösse vajalikul tasemel. Teinekord võidakse aga arvestatav tegija omale sisemise konkurendi tekkimise kartuses ka soovitamata jätta. Värbajat sellised tegurid ei piira.

Kolmandaks – kompetents, teadmised. Kuulutuse avaldamine ei pruugi olla ülemäära keeruline, aga see ei taga veel ise-enesest sobiva inimese leidumist, eriti kui vajatav töötaja on tööturul defitsiitne. Teinekord tuleb sobivat töötajat ka muudel, kavalamatel ja/või suuremat pühendumist nõudvatel viisidel otsida. Võidakse leppida koguni tõdemusega, et sobivat inimest pole nagunii võimalik leida.

Neljandaks – aeg, suhtlus, rutiinsed tegevused. Keegi peab kandidaatidega ka tegelema! Ka nendega, kes ei sobi, sest nad võivad olla teie kliendid või tulevased koostööpartnerid, rääkimata kaalumisväärilistest kellest sobivaima väljaselgitamine ei pruugi samuti olla kõige lihtsam ülesanne. Soovitud tulemuse saavutamine nõuab nii aega, teadmisi ja pühendumist. Ettevõtte juhil on enamasti aga palju muudki vajalikku ja pakilist teha.

Loe ka värbamise rahalise aspekti kohta!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ajud ja Käed Lahendused